Чим небезпечні пестициди в овочах і фруктах

Ожиріння викликає на нашій планеті майже 5 млн передчасних смертей щороку. Пестициди у фруктах і овочах можуть стати причиною набору зайвої ваги, але цим їх небезпеки не вичерпуються.

Наскільки шкідливі пестициди в овочах і фруктах? Всі ми прекрасно знаємо, що ці хімічні речовини, використовувані при вирощуванні врожаю для захисту від шкідників, завдають шкоди не тільки колорадському жуку, а й людині.

Пестициди можуть спровокувати найрізноманітніші нездужання від діареї до серйозних травних ускладнень. В ході недавнього дослідження було доведено, що широко використовуваний пестицид хлорпірифос може відповідати за глобальну епідемію ожиріння.

Даний пестицид знижує процес спалювання калорій в організмі, або індукований дієтою термогенез. Це процес змушує організм накопичувати зайві калорії, що призводить до ожиріння.

Дослідники зробили це відкриття після вивчення 34 широко використовуваних пестицидів і гербіцидів в клітинах коричневого жиру і тестування ефекту впливу хлорпірифосу на мишей, що знаходяться на висококалорійній дієті

Автори дослідження підкреслюють, що коричневий жир – це метаболічна піч в організмі людини, яка спалює калорії, на відміну від звичайного жиру, використовуваного для їх зберігання.

Коричневий жир генерує тепло і запобігає відкладання калорій про запас. Він активується під час холоду і під час їжі. Зміни в способі життя, пов’язані з харчуванням і фізичними вправами, рідко призводять до стійкої втрати ваги.

Цілком можливо, що хлорпірифос внутрішньо вимикає ту саму метаболічну піч, пише The Health Site.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram