З початку року вже понад 117 тисяч пацієнтів отримали безоплатні послуги з раннього виявлення новоутворень

До Національної служби здоров’я України подали пропозиції на надання послугм з ранньої діагностики раку 799 медичних закладів.

В Україні щороку приблизно 140 тисяч українців дізнаються про свій онкодіагноз. Понад 65 тисяч пацієнтів помирають. З них 35% - люди працездатного віку. Дуже часто це стається саме черезпізнє діагностуванняхвороби.

Тому рання діагностика найпоширеніших онкозахворювань залишилася пріоритетним напрямком і у Програмі медичних гарантій на 2021 рік. Наша мета - виявлення захворювання на ранніх етапах. А відтак,зниження рівня смертності, поліпшення якості життя пацієнтів та забезпечення їх фінансового захисту.

До Програми медичних гарантій-2021 включено6 інструментальних досліджень, спрямованих на ранню діагностику найпоширеніших онкозахворювань. Це - мамографія, колоноскопія, цистоскопія, езофагогастродуоденоскопія, гістероскопія та бронхоскопія.

Національна служба здоров’я укладає договори лише з тими закладами, які мають сучасне діагностичне обладнання для проведення таких досліджень. Зокрема, рання діагностика потребує апаратури з високою роздільною здатністю для візуалізації новоутворень незначних розмірів. Без цього неможливе якісне надання медичної послуги.

До Національної служби здоров’я подали пропозиції на цих надання послуг у 2021 році - 799 медичних закладів. З них - 62 приватні заклади та ФОПи.

З початку 2021 року в України отримали безоплатні послуги з раннього виявлення новоутворень вже понад 117 тисяч пацієнтів. Найбільше виконано мамографічних досліджень - для понад 55 тис пацієнток.

Гастроскопію пройшли приблизно 41 тисячя пацієнтів, гістероскопію - понад 2 300 пацієнтів, колоноскопію - 11,5 тисяч, цистоскопію близько 3 тисяч пацієнтів, бронхоскопію - майже 3 тисячі.

Для пацієнта безоплатними є:

  • діагностична або лікувальна процедура з анестезією, за потреби;
  • гістологічне дослідження взятого матеріалу, за потреби;
  • аналіз та опис результатів дослідження.

Щоб пройти дослідження для ранньої діагностики онкозахворювань безоплатно, пацієнту потрібно звернутися до свого сімейного або лікуючого лікаря, який випише направлення на обстеження.

Для обстеження пацієнт може обрати будь-який медичний заклад, який уклав договір з НСЗУ на надання амбулаторних пріоритетних послуг - комунальний або ж приватний.

Для проведення діагностичних досліджень встановлено вікові обмеження. Наприклад, мамографія призначається жінці від 40 років та старше, гістероскопія – від 50 років та старше. Гастроскопія, цистоскопія, бронхоскопія для пацієнтів від 50 років і старше, колоноскопія – від 40 років.

Проте, пацієнтам молодшого віку лікар також може виписати направлення на такі дослідження, якщо підозрює новоутворення. У такому разі, ці дослідження будуть оплачені Національною службою здоров’я України в рамках пакету«Медична допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах (профілактика, спостереження, діагностика, лікування та медична реабілітація)».

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram