Правильне харчування під час пандемії

Важливу роль у захисті організму відіграє наш імунітет. Людина може зміцнювати та послаблювати його власними діями. Одним із чинників впливу на імунітет є харчування. Споживання достатньої кількості води й поживних елементів — життєво необхідні чинники. Крім простих правил, яких ми маємо дотримуватися для зниження можливості зараження та розповсюдження вірусу SARS-CoV-2, важливо звертати увагу на харчування.

Поради для правильного харчування на кожен день:

  • Споживайте більше свіжих продуктів кожного дня.Фрукти та овочі від термічної обробки можуть втрачати необхідні вітаміни, краще споживати їх у сирому вигляді.
  • Харчуйтеся збалансовано. Важливо урізноманітнювати раціон продуктами, що містять необхідні нутрієнти. Експерти радять щодня споживати: фрукти (4 порції), овочі (5 порцій), 180 г зерна, 160 г м’яса та бобових. Рекомендована доза для червового м’яса — 1–2 рази на тиждень, птиці — 2–3 рази.
  • Уникайте трансжирів. Їх часто багато у фаст-фудах, смаженій їжі, солодощах тощо. Замість смаколиків, що містять «білий цукор», споживайте фрукти.
  • Обмежуйте споживання жирних продуктів.Намагайтеся замінити тваринні жири рослинними, обирайте знежирені молочні продукти. Надавайте перевагу білому м’ясу та рибі.
  • Зменште кількість солі та цукру в раціоні.Коли готуєте страви, використовуйте менше солі та приправ із високим вмістом натрію (соєвий соус і рибний соус). Щодня споживайте до 5 г солі (приблизно 1 чайна ложка).
  • Пийте достатню кількість води.Вона необхідна, аби транспортувати поживні речовини і сполуки в крові, регулювати температуру вашого тіла. Вода також змащує й пом’якшує суглоби. Пийте 8–10 чашок на день води щодня. Уникайте надмірного вживання кофеїну, підсолоджених напоїв, оскільки вони містять цукор.
  • Готуйте їжу вдома.Щоби знизити ймовірність зараження та передачі COVID-19, за можливості харчуйтеся вдома. Це дасть змогу уникнути зайвих контактів із людьми.

Доведено, що люди, які дотримуються збалансованої дієти мають сильнішу імунну систему, менший рівень ризику хронічних захворювань, хвороб серця, інфекційних захворювань, ожиріння, інсульту та діабету.

Харчуйтеся правильно, бережіть здоров’я!

Перейти в каталог новин

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Новини по розділам

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram