Відмова від цукру може знизити ризик серцево-судинних захворювань: результати дослідження

Ішемічна хвороба серця є основною причиною смерті в усьому світі. Вона викликається блокуванням або уповільненням кровопостачання через накопичення жирової тканини в артеріях.

Водночас відмова від вживання всього лише одного продукту – цукру – здатна значно знизити ризик розвитку такого потенційно небезпечного для життя стану. Про це йдеться в дослідженні міжнародної групи вчених, передає Express.

Його провели вчені Массачусетської лікарні загального профілю (MGH), Школи дієтології та політики ім. Фрідмана в Університеті Тафтса, Гарвардської школи громадської охорони здоров’я та Департаменту охорони здоров’я й психічної гігієни Нью-Йорка. Фахівці створили модель, яка дозволила побачити рівень прагматичного зниження цукру в крові та його вплив на здоров’я.

Результати показали, що скорочення 20% цукру з упакованих продуктів і 40% із напоїв може запобігти 2,48 млн випадків серцево-судинних захворювань. Враховуючи інсульти, серцеві напади та навіть зупинку серця.

“Це показує, що прийшов час реалізувати національну програму з добровільними цілями щодо зниження вживання цукру. Вона може призвести до значних поліпшень в галузі охорони здоров’я, нерівності стосовно здоров’я і витрат на охорону здоров’я менш ніж за десять років”, – сказав лікар Даріуш Мозаффарян, співавтор дослідження.


Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram