В Олександрівській лікарні Києва запрацював найсучасніший у країні ангіограф

В Олександрівській клінічній лікарні м. Києва введено в експлуатацію найсучаснішу в Україні ангіографічну установку. Систему закуплено за кошти міського бюджету.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург, передає Укрінформ.

За її словами, сьогодні у відділенні рентгеноендоваскулярної хірургії втручання на судинах серця та головного мозку пацієнтам із гострими коронарними станами та інсультами проводять у режимі 24/7. Лише за останні пів року на високому технологічному рівні прооперовано близько 350 пацієнтів.

«Донедавна такі оперативні втручання виконували на трьох ангіографічних установках, що були розташовані в кардіологічному корпусі. Таким чином, пацієнтів із нейрохірургічною патологією для проведення діагностичних обстежень та оперативних втручань доводилося транспортувати з однієї будівлі до іншої. Зрозуміло, що подібні перевезення для людини в критичному стані не лише не бажані, а й небезпечні. Встановлення нового ангіографа в неврологічному корпусі «знімає» цю проблему: помітно покращує маршрутизацію хворих з інсультами головного мозку, а отже значно скорочує терміни надання невідкладної медичної допомоги», - пояснила посадовець.

Вона розповіла, що нова ангіографічна установка оснащена технологіями CARE для зниження (порівняно із системами попереднього покоління) дози опромінення до 60% при покращенні при цьому візуалізації маленьких судин до 70%.

Більшість процесів установки автоматизовані. Так, встановлена програма розрахунків аневризми дає змогу в автоматичному режимі оцінити дані та змоделювати і контролювати всі кроки терапії. Інтегрована робоча станція для обробки тривимірних зображень із програмним забезпеченням отримання КТ-подібних даних позбавляє необхідності проведення додаткових обстежень і переміщень пацієнта. Крім того, є програмне забезпечення для планування і супроводження процедур стентування, функція накладення тривимірних даних на поточні зображення для покращення орієнтування в анатомічних структурах, сучасне програмне забезпечення та лазерне наведення для планування і проведення процедур із використанням голок тощо.

«Осучаснення обладнання в лікарнях – вкрай важливий та відповідальний напрям розвитку столичної медицини. Адже кияни мають отримувати високоспеціалізовану медичну допомогу в наших комунальних закладах на рівні найкращих закордонних клінік. І особливого значення це набуває, коли йдеться про серцево-судинні та судинно-мозкові гострі стани – причину номер один смертності у всьому світі», – зазначила Гінзбург.

Очільниця Департаменту повідомила, що наразі ведуть підготовчі роботи для встановлення ще одного ангіографа, отриманого містом від МОЗ України у Київській міській лікарні №1. Тут ендоваскулярні втручання на судинах серця та головного мозку виконують за допомогою однієї ангіографічної системи. Проте лікарі фіксують збільшення ситуацій, коли до закладу одночасно доставляють пацієнтів із гострим коронарним синдромом та гострим мозковим інсультом. До того ж більшає хворих, яким необхідні екстрені оперативні втручання саме на головному мозку.

«Введення в експлуатацію двох додаткових ангіографів у відділеннях, що територіально знаходяться на лівому та правому берегах столиці, дозволяє не лише ефективніше надавати високоспеціалізовану допомогу хворим із гострим інфарктом та гострим мозковим інсультом, а й оптимізувати сам процес її надання: розділити потоки кардіологічних та неврологічних хворих на базі кожної із лікарень. Своєю чергою це прогнозовано зменшить рівень летальності та інвалідизації. Що і є кінцевою метою будь-якого лікаря – врятувати пацієнта і зробити максимум, аби згодом він мав шанси повернутися до нормального життя», – наголосила Гінзбург.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram