Коли треба звертатися до мамолога

Мамолог — це лікар, який спеціалізується на діагностиці та лікуванні захворювань молочних залоз. Проблеми з грудьми можуть стати приголомшливими для жінок будь-якого віку, тому важливо розуміти, коли слід звертатися до мамолога для профілактичного огляду чи лікування.

Які обстеження виконує мамолог

Мамографія. Це один із найпоширеніших методів обстеження грудей. Мамографія використовує рентгенівське випромінювання для отримання детальних зображень молочних залоз. Вона допомагає виявити вузли, ущільнення та інші аномалії.

Ультразвукове дослідження грудей. УЗД використовують для детального вивчення структури тканини грудей. Воно особливо ефективне при діагностиці у молодих жінок чи при виявленні кістозних утворень.

Комп'ютерна томографія (КТ) чи магнітно-резонансна томографія (МРТ). Ці методи використовуються для отримання більш детальних зображень грудей, особливо у складних випадках або для діагностики рідкісних захворювань.

Біопсія. У випадках, коли знайдено підозрілі утворення, може бути рекомендована біопсія. Цей процедурний метод дозволяє взяти зразок тканини для лабораторного аналізу з метою встановлення діагнозу.

Клінічний огляд та анамнез. Мамолог проводить клінічний огляд грудей, враховуючи розмір, форму та текстуру. Також важливо обговорити анамнез пацієнта, включаючи сімейну спадковість, попередні захворювання та інші фактори ризику.

Лабораторні тести. Деякі лабораторні тести, такі як аналізи на маркери раку, можуть допомогти в оцінці ризику або допомогти у виявленні ракових патологій.

Регулярні обстеження

Перше і найважливіше правило — регулярні обстеження грудей. Самодіагностика та професійні обстеження допомагають виявити зміни в розмірі, формі чи текстурі грудей. Якщо ви помітили будь-які аномалії, такі як вузли чи виділення, важливо негайно звернутися до мамолога для подальших досліджень.

Зміни у грудях

Якщо ви відчуваєте будь-які зміни у молочній залозі, такі як печіння, свербіж, зміни в кольорі шкіри чи виділення рідини з сосків, це може бути ознакою серйозного захворювання. Мамолог проведе спеціальні обстеження та необхідні тести для встановлення діагнозу.

На які зміни треба звернути увагу

 • Вузли чи ущільнення в грудях — якщо відчуваються будь-які вузли, ущільнення або неправильності при самопальпації (самостійному обстеженні грудей), це може бути ознакою проблеми, і в такому випадку треба звернутися до мамолога для подальшого обстеження.
 • Біль або дискомфорт у грудях — постійний біль чи дискомфорт у грудях, який не зникає, повинен бути причиною для візиту до мамолога. Це може вказувати на різні захворювання, включаючи мастопатію чи інші проблеми з молочними залозами.
 • Зміни у формі чи розмірі грудей — можуть бути покажчиками патологічних процесів. Якщо присутні будь-які асиметрії у грудях чи сосках, важливо проконсультуватися з мамологом.
 • Зміни у шкірі грудей або сосків — почервоніння, втрата еластичності, висип або будь-які інші зміни у шкірі грудей чи сосків є показником необхідності мамологічної діагностики. 
 • Виділення рідини з сосків — якщо це не молоко (під час грудного вигодовування) і жінка не є на етапі закінчення ГВ, виділення з сосків є тривожним симптомом, який теж потребує контролю лікаря.  
 • Скарги на біль під час годування або інші проблеми з грудьми під час лактації — у випадку виникнення болісних відчуттів під час годування чи інших проблем з грудьми у період лактації, важливо звернутися до мамолога для вирішення проблем та отримання порад щодо догляду за грудьми. Дізнайтеся більше, які обстеження необхідно регулярно проходити жінці у статті.

Біль та дискомфорт

Якщо ви відчуваєте біль або дискомфорт у грудях, який не зникає протягом тривалого періоду, це може бути сигналом проблеми. Наприклад, мастопатія або інші захворювання молочних залоз майже завжди супроводжуються болями, а після обстеження лікар запропонує ефективні методи лікування.

Травми молочних залоз

Травми грудей також можуть викликати проблеми. Якщо після удару чи іншої травматичної події не зникає біль, є ущільнення чи почервоніння, посиніння, негайно потрібно звернутися до мамолога.

Сімейна спадковість

Якщо у сім'ї є випадки раку молочної залози, необхідно приділяти особливу увагу стану молочних залоз. Регулярні візити до мамолога та обстеження допомагають вчасно виявити можливі ризики та вжити відповідних заходів.

Усі подані випадки є нагадування про важливість своєчасних відвідувань мамолога. Не вагаючись і не затягуючи, можна зберегти своє здоров'я та попередити серйозні проблеми. Пам'ятайте, що своєчасна діагностика і лікування можуть врятувати життя, особливо при такому небезпечному захворюванні як рак грудей.

Перейти в каталог новин

Партнери

 • Zdorovi.ua
  Zdorovi.ua
  Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram