Новорічні свята та алкоголь: як не нашкодити здоров'ю


Дехто не може уявити святкування Нового року без алкогольних напоїв. Та це шкодить вашому здоров’ю, адже не існує безпечної дози алкоголю!

Центр громадського здоров’я нагадує, що вживання алкоголю послаблює імунну систему, становить ризик для плоду, призводить до збільшення ризику травматизації та смерті, є однією з причин деяких типів раку.

Тож найкращим рішенням буде повна відмова від алкоголю. Але якщо вам це складно зробити, хоча б мінімізуйте шкідливий вплив спиртних напоїв на свій організм. Так:

  • обов’язково поїжте перед тим, як пити алкоголь;
  • не вживайте багато спиртного за один раз;
  • не запивайте алкоголь газованими напоями, адже так ви швидше сп’янієте;
  • пийте достатньо води.

Пам’ятайте, що вживання алкоголю та кави або енергетичних напоїв підвищує артеріальний тиск. А поєднання алкоголю з ліками може призвести до серйозних наслідків для здоров’я і навіть смерті.

Існує думка, що похмільний синдром нібито можна "лікувати" алкоголем. Але не робіть цього, ліпше прийміть контрастний душ та пийте достатньо води.

Єдиний ефективний засіб, що допомагає від похмілля, — уникнути його, відмовившись від алкоголю.

Раніше результати дослідження щодо поширеності основних факторів ризику неінфекційних захворювань STEPS в Україні показали, що кожна п’ята (19,7%) людина вживала шість і більше доз алкоголю за епізод вживання.

Вживання алкоголю є одним із провідних факторів ризику смерті та інвалідності у всьому світі. За оцінками ВООЗ, щорічно близько 3 мільйонів людей у всьому світі помирають через вживання алкоголю, це - одна людина кожні 10 секунд.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram