Основні характеристики масажних кушеток

Універсальність та різноманіття медичних меблів для кабінетів масажу відображаються у різних варіаціях масажних кушеток. Починаючи від простої моделі з фіксованою висотою та відсутністю додаткових пристосувань, таких як масажна кушетка, яка зазвичай є односекційною та оснащена вирізом під обличчя, до більш складних варіацій з регульованою висотою та кількома секціями, або навіть трансформуючихся у крісло. Ці елементи стають необхідними в салонах краси та косметологічних кабінетах, де проводять різні види масажу та інші процедури.

Масажні кушетки відрізняються за габаритами, кількістю секцій, механізмами регулювання кута нахилу, висоти підйому, матеріалами каркасу та оббивки, а також ступенем мобільності.

Габарити масажних кушеток

Щодо ширини масажних кушеток, їх можна розділити на декілька типів:

 • Вузькі (50-60 см), зазвичай комплектуються підлокітниками для того, щоб руки клієнта не звисали.
 • Стандартні (70-76 см) є комфортними для пацієнтів середньої комплекції та зручними для роботи масажиста.
 • Широкі (80 см) призначені для великих пацієнтів. Велика ширина може ускладнити роботу масажиста, змушуючи його тягтися для опрацювання всіх ділянок тіла. Це призводить до швидкої втоми рук та збільшення фізичного навантаження.

Ширина кушеток може бути рівною на всій довжині (прямокутна кушетка) або звужуватися посередині (форма пісочного годинника), що дозволяє підійти ближче до корпусу пацієнта. Довжина моделей коливається від 184 до 230 см та може регулюватися для адаптації до зросту пацієнтів.

Стандартний діапазон регулювання висоти складає 55-85 см, але може бути розширеним залежно від моделі. Масажист встановлює оптимальну висоту, враховуючи його власний зріст, фізичні характеристики пацієнта та техніку масажу. У стаціонарних моделях висоту підйому ліжка зазвичай регулюють гідравлічним механізмом або електроприводом, а в ручних моделях вона регулюється вручну.

Крім розмірів, кушетки відрізняються за вантажопідйомністю. Максимальне навантаження починається з 200 кг і може сягати 300-350 кг для певних моделей.

Кушетка масажна з регулюванням кута нахилу підголовника

Кушетка масажна за 9999 грн. від відомої компанії "Алюмікс ТМК"

Кількість секцій масажної кушетки

У розгляді масажних кушеток слід врахувати їхню конструкцію щодо кількості секцій:

 1. Односекційні: Ці кушетки представляють собою монолітні конструкції без рухомих частин. Зазвичай в верхній частині кушетки передбачений отвір під обличчя. Під час лежання пацієнта на спині, цей отвір може бути закритий заглушкою для більшого комфорту.

 2. Двосекційні: Вони мають рухливі частини – головну та ножну. Ця конструкція дозволяє регулювати положення головної та ножної частин для оптимального комфорту пацієнта під час процедур.

 3. Трисекційні: Ця модель дозволяє змінювати висоту та кут нахилу головної, середньої та ножної секцій, що надає можливість вибору найзручнішого положення для виконання певних маніпуляцій, таких як м'яка витяжка хребта чи лімфодренаж ніг.

Рідше можна зустріти основну частину ліжка, розділену на 4 секції, що розширює можливість різноманітних трансформацій. Невеликий підголовник із С-подібною подушкою, а також складні підлокітники з 1 або 2 секціями кожен, зазвичай, не вважаються окремими секціями. Вони можуть бути знімними, регульованими, спроектованими для забезпечення найбільшого комфорту пацієнта.

Тип мобільності кушеток

Згідно з механізмом мобільності, масажні кушетки можна розділити на дві значні групи:

 1. Стаціонарні кушетки:

  • Ці кушетки відрізняються значною вагою та складнішою конструкцією. Вони часто обладнані різноманітними допоміжними секціями та аксесуарами, такими як полички для зберігання приладдя, підлокітники та інші додаткові зручності. Стаціонарні моделі зазвичай встановлюються у спеціалізованих кабінетах чи клініках, іноді обладнані коліщатками для легкого переміщення. Їх конструкція базується на Х-подібній або Z-подібній рамі з можливістю регулювання висоти за допомогою потужного гідравлічного або електричного приводу. Проте, не всі моделі оснащені підйомним механізмом, іноді висота регулюється вручну, що може бути менш зручно для масивних конструкцій.
 2. Складні (переносні) кушетки:

  • Ці кушетки часто використовуються в різних приміщеннях або для виїздних масажних послуг. Деякі з них також підходять для домашнього використання. Ці моделі відрізняються легкістю та компактністю, часто постачаються з чохлами або валізками для зручного транспортування. Вони мають просту конструкцію, складаючись з основних секцій, і лише основними функціями. Інші, більш потужні моделі, не призначені для частого перенесення на великі відстані, проте можна складати та розкладати для переміщення в межах кабінету. Складна конструкція полегшує транспортування під час переїзду. Ще одна особливість таких кушеток - можливість регулювання висоти ніжок незалежно, дозволяючи встановлювати їх на нерівній поверхні. Деякі моделі мають тросовий каркас, але це може мати свої недоліки, такі як ускладнене пересування для масажиста чи виникнення проблем при високих навантаженнях.

Матеріал кушеток

Згідно з матеріалу, масажні кушетки мають такі характеристики:

 1. Матеріал каркасу:

  • Металеві каркаси: Виготовлені з алюмінію чи міцних сплавів, часто використовуються у складних моделях. Часто використовується сталь для стаціонарних моделей.
  • Дерев'яні каркаси: Бук вважається популярним матеріалом для виготовлення каркасів, але дерев'яна рама може бути посилена металевими вставками.
 2. Механізм регулювання висоти:

  • Металеві ніжки: Зазвичай розсувні або телескопічні.
  • Дерев'яні конструкції: Регулюються за допомогою системи отворів та гвинтових кріплень.
 3. Оббивка:

  • Штучна шкіра:
   • Дерматин: Легко очищається, але вразливий до ушкоджень та має специфічний запах.
   • Вініліскожа: Невибаглива, але може мати неприємний запах.
   • Екошкіра: Гіпоалергенна, без запаху, м'яка та гігієнічна.
   • Арпатек: Міцна, стійка до забруднень та зносу, схожа на натуральну шкіру.
 4. Наповнювач:

  • Пінополіуретан (Поролон):
   • Може бути одношаровим чи багатошаровим.
   • Багатошаровий наповнювач має різні характеристики шарів для комфорту пацієнта.
Перейти в каталог новин

Партнери

 • Zdorovi.ua
  Zdorovi.ua
  Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram