Протезування очей після бойових травм. Чи використовують для цього біонічне око?

Повномасштабна війна росії проти України щодня збільшує кількість людей, які потребують протезування. Коли йдеться про протезування кінцівок, з огляду на медичні показання й потреби пацієнта, може бути рекомендоване застосування біонічних протезів. Такі протези є високофункціональними, вони частково чи повністю замінюють втрачену руку або ногу та виконують їхні функції. Та чи застосовують такі технології для протезування очей і чи доступні вони українцям, які втратили очі внаслідок бойової травми? Товариство вітреоретинальних хірургів України надало відповідне роз’яснення Міністерству.

Що таке біонічне око?

Біонічне око (або зоровий нейронний протез чи нейроімплант) – технічний пристрій, що передає електричні стимули до нервових клітин зорової системи, що дозволяє пацієнту сприймати світло.

Коли використовують біонічні протези ока?

Нейроімпланти можуть заміняти зруйновані або відсутні частини органів зору, наприклад, сітківку чи зоровий нерв, або ж передавати сигнали безпосередньо в мозок. Сьогодні імпланти сітківки застосовують у випадках, коли людина втрачає зір через хворобу (коли з різних причин гинуть нервові клітини – фоторецептори). Наразі в світі немає жодного імпланту, який використовували б для відновлення зору після бойової травми. Бо, наприклад, для встановлення імпланта сітківки потрібно, щоби зоровий нерв, око та його прозорі оптичні частини були неушкодженими, але це неможливо у випадку бойової травми.

Чи працюють вчені над створенням і вдосконаленням біонічних очей?

Триває кілька клінічних випробувань, які перевіряють ефективність і ризики, пов’язані з нейроімплантами, що передають сигнал в кору головного мозку. Ці дослідження перебувають на початковій стадії і поки недоступні для пацієнтів.

Все, що ми маємо зараз – обґрунтовану надію на те, що розвиток нанотехнологій у перспективі призведе до появи ефективних та безпечних біонічних очей, що зможуть частково відновити зір пацієнтам, які втратили його внаслідок бойової травми.ґ

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram