УЗД чи мамографія: який метод діагностики обрати

У світі медичної діагностики існує кілька методів для обстеження молочних залоз, але два з них найпоширеніші: УЗД (ультразвукове дослідження) і мамографія. Розглянемо, коли і як обирати між цими двома методами для забезпечення максимальної ефективності та комфорту.

Мамографія: коли робити та як проходить процедура

Головна перевага в тому, що сучасні цифрові системи мамографії надають чіткі та більш деталізовані зображення, що робить їх ефективнішими для раннього виявлення змін. Завдяки цьому можна виявити пухлинні новоутворення діаметром менше 1 см та інфільтративний протоковий рак I стадії в 50-70% випадків.

Єдиний недолік — це те, в який спосіб відбувається обстеження. Під час мамографії груди стискаються, щоб отримати найкращі зображення. Цей процес може викликати дискомфорт, але він зазвичай триває всього кілька секунд.

Спеціалісти рекомендують проходити процедуру регулярно та робити мамографію раз на рік. Особливо це стосується жінок старше 40 років або тих, у кого є інші фактори ризику:

 • наявність генетичних мутації BRCA1 і BRCA2;
 • захворювання на рак молочних залоз у близьких членів сім’ї;
 • під час підготовки до вагітності або лікування від безпліддя;
 • перед мамопластикою.

Особливості УЗД молочних залоз

Натомість УЗД молочних залоз не вимагає стиснення грудей і не пов'язане з випромінюванням, роблячи його більш комфортним для більшості жінок. Цей метод використовують для жінок до 40 років, а також у випадках, якщо у пацієнтки є протипоказання до мамографії, або потрібно виявити утворення діаметром більше ніж 0,5 см.

Цей метод обстежень також має досить високу точність - 98-100%. УЗД може використовуватися для уточнення результатів мамографії або за наявності складних випадків.

Частота УЗД може варіюватися залежно від рекомендацій лікаря та індивідуальних чинників організму.

Як правильно вибрати між УЗД і мамографією

Перед вибором методу обстеження завжди варто проконсультуватися з мамологом. Він оцінить індивідуальні ризики та особливості організму.

 • Історія та ризики: сімейна та медична історія можуть впливати на рішення. Якщо є близькі родичі з раком грудей, це може вимагати більш частих та детальних обстежень.
 • Комфорт і вподобання: особистий комфортний стан і вподобання також важливі.

Слід пам’ятати, що не має поганих методів діагностики. УЗД та мамографія — різні процедури, які доповнюють один одного, і можуть використовуватись у різних ситуаціях.

На вибір методу впливають різні фактори: вік пацієнтки, її жалоби, щільність тканини молочної залози та мета обстеження. Але правильно оцінити все це може тільки лікар-мамолог, тому необхідно прислухатись до його рекомендацій.

Записатись на консультацію до лікаря-мамолога або на обстеження можна на сайті Спеціалізованого мамологічного центру у Києві: https://mammologycenter.com.ua/.

Перейти в каталог новин

Партнери

 • Zdorovi.ua
  Zdorovi.ua
  Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram