В Охматдиті розпочинається будівництво першого в Україні Дому Рональда МакДональда для родин з важкохворими дітьми

29 серпня 2023 року укладений договір про спільну діяльність між благодійною організацією «Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні» та НДСЛ «Охматдит» МОЗ України щодо реалізації нової програми «Дім Рональда МакДональда», яка має на меті забезпечити комфорт, підтримку й ресурси для сімей з госпіталізованими дітьми на території лікарні, щоб ніщо не відривало сімʼю від найважливішого — лікування власної дитини.

Будівництво Дому Рональда МакДональда з орієнтовною площею 3 500 м², на 5 поверхів і 50 кімнат планується в Києві на території найбільшої дитячої лікарні в Україні «Охматдит», де щороку проходять лікування понад 20 000 дітей з усієї країни й здійснюють приблизно 10 000 операцій.

У будинку сім’ї з важкохворими дітьми зможуть проживати разом у комфортабельних спальнях з окремими ванними кімнатами, користуватись зручними кухнями, гральними кімнатами, бібліотекою та іншими зручностями. Вони зможуть тут мешкати стільки, скільки буде потрібним — відпочивати, харчуватися, задовольняти всі побутові потреби, отримувати підтримку команди фундації та інших батьків. Це найвищий рівень комфорту, де родини почуватимуться як вдома.

«Спільний проєкт лікарні “Охматдит” та фундації “Дім Рональда МакДональда в Україні” є тим прикладом успішного об’єднання зусиль держави, міжнародних недержавних організацій, приватного сектору та громадянського суспільства, якого потребує Україна. Для дітей дуже важливо, щоб близькі були поруч. Особливо в час, коли вони змушені боротися з тяжкими хворобами. Охматдит є найбільшою дитячою лікарнею в Україні. Дім Рональда МакДональда дасть можливість 2600 дітям та їх родинам бути разом під час проходження лікування. Це перший такий проєкт в Україні, у всьому світі їх — 384. Маю надію, що з часом програма в Україні буде розширена», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

У підвальному приміщенні буде облаштовано укриття, а сам будинок проєктуватиметься з урахуванням інклюзивних потреб маломобільних груп населення. У будівництві будуть застосовані сучасні енергоефективні інженерні рішення та екологічно чисті матеріали, що сприятиме мінімізації витрат на утримання будинку та зменшить негативний вплив на екологію.

Дім Рональда МакДональда допоможе розвивати сімейно орієнтований підхід у медичному догляді дітей, який передбачає активне залучення родини до лікувального процесу. Програма дозволить забезпечити надання немедичних послуг родинам, що перебувають у Домі Рональда МакДональда, зокрема психосоціальну допомогу та задовольнити їх побутові потреби. Також зменшить фінансове навантаження на родини — зекономить їм щороку мільйони гривень на проживанні і харчуванні, що особливо важливо для сімей, які приїхали здалеку і вже фінансово виснажені довготривалим лікуванням дитини. Завдяки програмі, НДСЛ «Охматдит» МОЗ України зможе надати медичну допомогу більшій кількості профільних пацієнтів завдяки раціональному використанню фонду ліжкомісць медзакладу.

З моменту укладання угоди розпочнеться погодження розробленої архітектурної концепції майбутнього Дому Рональда МакДональда, а також отримання вихідних даних для подальших робіт. Початок будівництва заплановано на третій квартал 2024 року, введення в експлуатацію — у третьому кварталі 2025 року.

Програма реалізується завдяки вагомій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). McDonald’s Україна, засновник і постійний партнер фундації, підтримуватиме основну нову програму фінансово і волонтерською діяльністю працівників компанії.


Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram