Як зробити гастроскопію безоплатно?

Для успішного лікування захворювань органів травної системи важлива комплексна діагностика шлунково-кишкового тракту та органів системи травлення.

Езофагогастродуоденоскопія (або гастроскопія) – це обстеження стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки за допомогою спеціального приладу – ендоскопа. Гастроскопія дозволяє оглянути внутрішні стінки цих органів, ввести ліки та взяти біоматеріал для дослідження. Дослідження входить до переліку пріоритетних у Програмі медичних гарантій і є безоплатним для пацієнтів у віці понад 50 років.

З початку року 159 096 пацієнтів безоплатно пройшли діагностику за методом гастроскопії за Програмою медичних гарантій станом на початок серпня.

ЧИ Є ПОСЛУГА БЕЗОПЛАТНОЮ?

Езофагогастродуоденоскопія входить до пріоритетних медичних послуг у Програмі медичних гарантій та є повністю безоплатною для пацієнтів. Щоб скористатися цією послугою, пацієнту потрібно звернутися до свого сімейного або лікуючого лікаря. У разі виявлення показів лікар скерує пацієнта на таке обстеження та видасть відповідне направлення. Якщо пацієнтові ще не виповнилося 50 років, але лікар вважає необхідним проведення такого дослідження, він видає направлення – і гастроскопія також буде безоплатною. Необхідно буде тільки записатися в медзаклад, який надає амбулаторні послуги за договором із НСЗУ та має відповідне обладнання.

Якщо потреба в гастроскопії виникла під час стаціонарного лікування, то окремо її оплачувати не потрібно, оскільки вартість процедури також покриває НСЗУ.

У Програмі медгарантій передбачено окремий пакет «Езофагогастродуоденоскопія». Наразі договір на нього мають 677 закладів, в яких послугу можна отримати безоплатно, і 41 із них – приватні. Повний перелік доступний за посиланням.

ЩО ВКЛЮЧЕНО ДО ПОСЛУГИ?

До безоплатної послуги включено:

  • консультація лікаря перед дослідженням для виявлення протипоказань та інших аспектів, аналіз попередніх досліджень;
  • видача направлення пацієнту на проведення дослідження стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки;
  • місцева або загальна анестезія;
  • запис результатів обстеження (фото/відео фіксація) на цифровий носій пацієнта за бажанням.

ЯК ЗНАЙТИ ЛІКАРНЮ ДЛЯ БЕЗОПЛАТНОГО ПРОВЕДЕННЯ ГАСТРОСКОПІЇ?

Дізнатись адресу та контакти найближчої лікарні, в якій можна безоплатно зробити гастроскопію, ви можете в оператора контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Також можна зайти на сайт НСЗУ, обрати аналітичну панель (дашборд) «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій». У фільтрі «Населений пункт» обрати ваше місто, а у фільтрі «Група послуг» – «Езофагогастродуоденоскопія» (пункт №12).

Якщо пацієнт перебуває на лікуванні у стаціонарі, то усі необхідні обстеження входять до відповідного пакету послуг та проводяться одразу в тій лікарні, куди його госпіталізували (за умови наявності необхідного обладнання).

Наголошуємо, вимагання плати за проведення гастроскопії є порушенням прав пацієнта. У такому випадку потрібно подати скаргу до керівника медзакладу (медичного директора), департаменту охорони здоров’я у вашому місті чи регіоні або до власника медзакладу – відповідного органу місцевої влади (зазвичай у назві лікарні зазначено, хто є її власником).

Не вдається розв’язати проблему на місцевому рівні? Подайте скаргу в НСЗУ через контакт-центр (16-77), на електронну адресу (info@nszu.gov.ua) або листом на адресу: 04073, м. Київ, пр-т Степана Бандери, 19.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram