Здорове харчування та артеріальна гіпертензія: продукти, що позитивно впливають на стан серцево-судинної системи


Враховуючи всю підступність та небезпеку артеріальної гіпертензії і її тяжких ускладнень, контроль артеріального тиску є надзвичайно важливим! І не лише контроль, а й підтримка його на оптимальному рівні.

Для цього разом з медикаментозною терапією, яку визначає лише лікар, слід застосовувати корекцію способу життя. І невід’ємною її складовою є здорове харчування. А саме – включення до харчового раціону певних продуктів або ж навпаки – обмеження чи повне виключення деяких, що допоможе покращити показники артеріального тиску та здоров’я людини взагалі.

Продукти, що найкращим чином впливають на стан серцево-судинної системи:

  • овочі, фрукти та ягоди в достатній кількості
  • цільнозернові продукти - гречана каша, нешліфований рис, макарони з твердих сортів пшениці, цільнозерновий хліб тощо
  • морська риба, як джерело омега-3 жирних кислот
  • горіхи та насіння
  • бобові, нежирне м'ясо та ін.

При цьому в щоденному раціоні необхідно знизити споживання солі до 5 г на добу (це приблизно 1 чайна ложка). Виключити підсолоджені цукром напої та алкоголь, кондитерські вироби, напівфабрикати, трансжири тощо.

Існують навіть спеціальні дієти, які сприяють контролю артеріального тиску. Наприклад, Середземноморська дієта, DUSH-дієта та ін. Обговоріть зі своїм лікарем щодо доцільності харчування за однією з таких дієт.

Пам’ятайте, що всю необхідну інформацію стосовно лікування та профілактики артеріальної гіпертензії, і здорового харчування зокрема, зможе надати сімейний лікар!

Зміна способу життя передбачає не лише дотримання здорового харчування, а ще й регулярну фізичну активність, відмову від вживання алкоголю та тютюнових виробів. Будьте свідомими та здоровими. Час обирати здоров’я!


Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram