Особливості реабілітації кінезотерапією

Кінезотерапія, також відома як фізична терапія чи рухова реабілітація, - це метод лікування та відновлення функцій організму за допомогою рухових вправ та фізичної активності. Реабілітація кінезотерапією грає ключову роль в покращенні фізичної функції, зменшенні болю та підвищенні якості життя у пацієнтів з різними медичними станами.

Зазвичай реабілітація кінезотерапією - це індивідуалізований процес, який враховує конкретні потреби та обмеження пацієнта. Терапевт створює програму, яка враховує характер захворювання чи травми, ступінь фізичного стану та особисті цілі.

Важливі аспекти

Кінезотерапія спрямована на відновлення та покращення рухових функцій. Це включає в себе вправи для покращення координації, сили, гнучкості та стійкості. Рухова реабілітація може включати в себе вправи, спрямовані на зменшення болю та покращення функцій тих частин тіла, де відчувається біль.

Кінезотерапія може бути проведена навіть у випадках хвороб, коли пацієнт не може виконувати інтенсивні вправи. Терапевти розробляють програми, які враховують індивідуальні можливості та обмеження. Кінезотерапевти можуть використовувати різні методи та техніки, такі як масаж, ручні терапії, електростимуляція та інші, для досягнення конкретних реабілітаційних цілей. Лікування починається з простих вправ та поступово збільшується за складністю та інтенсивністю. Цей поступовий підхід дозволяє пацієнтам безпечно відновлювати фізичну активність.

Успішна реабілітація вимагає активного участі пацієнта. Кінезотерапевт веде пацієнта, навчає правильному виконанню вправ та надає рекомендації для самостійного виконання домашніх завдань.

Як здійснюється?

Реабілітація кінезотерапією включає в себе декілька етапів:

 • Лікар та кінезотерапевт проводять оцінку фізичного стану пацієнта, визначають його медичну історію та встановлюють головні проблемні зони.
 • Разом з пацієнтом створюється індивідуалізований план реабілітації, враховуючи його потреби та можливості. Визначаються конкретні цілі, які потрібно досягти.
 • Перша фаза орієнтована на відновлення рухових функцій та зменшення болю. Вправи можуть бути спрямовані на покращення гнучкості, сили та координації.
 • Після покращення функцій переходять до більш складних вправ та завдань, спрямованих на підвищення силових показників та покращення стійкості.
 • Працюють над відновленням функціональних навичок, необхідних для повсякденного життя. Вправи спрямовані на покращення ефективності рухів.
 • Пацієнт навчається виконувати вправи самостійно та отримує рекомендації для їх виконання вдома. Це сприяє поступовому покращенню та утриманню результатів.
 • Протягом всього процесу проводиться постійна оцінка прогресу та вносяться необхідні корекції в план реабілітації.

Реабілітація кінезотерапією спрямована на повне відновлення фізичної функції та поліпшення якості життя пацієнта. Цей процес вимагає взаємодії між пацієнтом і кінезотерапевтом, а також активної участі пацієнта в процесі власного відновлення.

Перейти в каталог новин

Партнери

 • Zdorovi.ua
  Zdorovi.ua
  Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram