Принципи роботи дерматоскопа

Дерматоскопія є важливим методом діагностики шкірних захворювань, який дозволяє лікарям детально вивчати структури шкіри та виявляти різноманітні новоутворення. Дерматоскопи — це спеціалізовані прилади, що роблять цей процес максимально ефективним. У цій статті ми розглянемо принципи роботи дерматоскопа, різні види дерматоскопів та наведемо приклади популярних моделей, таких як Aram Huvis ASW-300.

Що таке дерматоскоп?

Дерматоскоп — це медичний прилад, який використовується для детального вивчення шкірних структур. Він оснащений збільшувальною оптикою та джерелом світла, що дозволяє отримувати чіткі зображення шкірних новоутворень. Використання дерматоскопа допомагає лікарям визначити, чи є новоутворення доброякісним, чи злоякісним, що значно підвищує точність діагностики та своєчасність лікування.

Принцип роботи дерматоскопа

Дерматоскопія працює за принципом епілісцентної мікроскопії, яка дозволяє світлу проникати в поверхневі шари шкіри, створюючи контрастне зображення. Це дозволяє лікарям побачити дрібні деталі, такі як пігментні сітки, судинні структури та інші особливості шкіри. Існує кілька ключових компонентів, які забезпечують роботу дерматоскопа:

 1. Оптика
  Якість оптики є ключовою складовою дерматоскопа. Зазвичай дерматоскопи мають збільшення від 10 до 20 крат, що дозволяє лікарям детально розглядати шкірні утворення. Лінзи високої якості забезпечують чітке і ясне зображення, що є необхідним для точної діагностики.
 2. Освітлення
  Освітлення грає важливу роль у дерматоскопії. Джерело світла, вбудоване в дерматоскоп, може бути різного типу — від галогенового до LED. Світло проникає в шкіру, зменшуючи відблиски та забезпечуючи контрастне зображення. Поляризоване світло допомагає зменшити відблиски та покращити видимість дрібних деталей.
 3. Поляризація
  Деякі дерматоскопи використовують поляризаційні фільтри, що дозволяють зменшити відблиски і покращити контрастність зображення. Це особливо корисно для вивчення поверхневих структур шкіри та діагностики певних типів новоутворень.

Види дерматоскопів

На ринку існує кілька основних типів дерматоскопів, кожен з яких має свої особливості та переваги. Розглянемо основні види дерматоскопів:

 1. Оптичні дерматоскопи
  Оптичні дерматоскопи — це традиційні моделі, які використовують лінзи для збільшення зображення. Вони дозволяють отримувати високоякісні зображення шкіри без цифрової обробки. Основні переваги оптичних дерматоскопів:
  • Висока чіткість зображення
  • Надійність і довговічність
  • Відносно невисока вартість
 2. Цифрові дерматоскопи
  Цифрові дерматоскопи оснащені камерами та спеціальним програмним забезпеченням, що дозволяє зберігати та аналізувати зображення на комп'ютері. Це дає можливість проводити детальний аналіз шкірних новоутворень, зберігати зображення для подальшого моніторингу та порівняння. Переваги цифрових дерматоскопів:
  • Можливість зберігання та аналізу зображень
  • Висока точність діагностики
  • Легкість у використанні
 3. Поляризаційні дерматоскопи
  Поляризаційні дерматоскопи використовують поляризоване світло, що дозволяє зменшити відблиски та покращити контрастність зображення. Це робить їх особливо корисними для діагностики певних типів новоутворень. Переваги поляризаційних дерматоскопів:
  • Покращена контрастність зображення
  • Зменшення відблисків
  • Висока точність діагностики

Приклади популярних дерматоскопів

На ринку представлено безліч моделей дерматоскопів, що відрізняються за функціональністю та ціною. Однією з популярних моделей є Aram Huvis ASW-300. Цей дерматоскоп відомий своєю високою якістю, надійністю та зручністю використання.

Aram Huvis ASW-300

Aram Huvis ASW-300 — це цифровий дерматоскоп, який оснащений високоякісною камерою та передовим програмним забезпеченням для аналізу зображень. Він забезпечує високу точність діагностики та дозволяє лікарям зберігати зображення для подальшого аналізу і моніторингу. 

Основні переваги Aram Huvis ASW-300:

 • Високоякісна оптика
 • Цифрова камера з високою роздільною здатністю
 • Зручне програмне забезпечення для аналізу та зберігання зображень
 • Надійність і довговічність

Як вибрати дерматоскоп?

Вибір дерматоскопа залежить від багатьох факторів, включаючи мету використання, бюджет та особисті вподобання. Розглянемо основні критерії, на які слід звернути увагу при виборі дерматоскопа.

 1. Визначте мету використання
  Перед тим як дерматоскоп купити, важливо зрозуміти, для яких цілей він буде використовуватися. Якщо ви плануєте проводити детальний аналіз шкірних новоутворень та зберігати зображення, цифровий дерматоскоп буде найкращим вибором. Для стандартного огляду підходять оптичні або поляризаційні моделі.
 2. Зверніть увагу на оптичні характеристики
  Якість оптики є ключовим фактором при виборі дерматоскопа. Переконайтеся, що обрана модель має хороше збільшення (зазвичай від 10 до 20 крат) та якісне освітлення. Поляризаційні фільтри також можуть бути корисними для отримання більш чітких зображень.
 3. Додаткові функції
  Сучасні дерматоскопи можуть бути оснащені різними додатковими функціями, такими як вбудовані камери, можливість підключення до комп'ютера, програмне забезпечення для аналізу зображень та інші. Ці функції можуть значно спростити роботу лікаря та підвищити точність діагностики.
 4. Ергономіка та зручність використання
  Важливо, щоб дерматоскоп був зручний у використанні. Зверніть увагу на вагу та розмір приладу, а також на розташування кнопок керування. Зручний і легкий дерматоскоп дозволить вам працювати тривалий час без втоми.
 5. Вартість і гарантія
  Ціна дерматоскопа може варіюватися залежно від виробника, моделі та наявності додаткових функцій. Перед тим як дерматоскоп купити, переконайтеся, що обрана модель відповідає вашому бюджету та має гарантію від виробника.

Висновок

Принципи роботи дерматоскопа є ключовими для розуміння того, як цей прилад допомагає в діагностиці шкірних захворювань. При виборі дерматоскопа слід враховувати багато факторів, таких як якість оптики, наявність додаткових функцій, зручність використання та, звичайно, ціна. Правильно підібраний дерматоскоп, наприклад, Aram Huvis ASW-300, дозволить вам проводити точну та ефективну діагностику, що позитивно вплине на здоров'я ваших пацієнтів.

Сподіваємося, що ця стаття допомогла вам краще зрозуміти принципи роботи дерматоскопа та на що слід звертати увагу при його виборі. Якщо у вас залишилися питання або ви хочете отримати консультацію з вибору дерматоскопа, спеціалісти сайту Medrix завжди готові допомогти вам.

Не забувайте, що грамотний вибір обладнання — це запорука успішної та якісної роботи. Скористайтеся нашими порадами та зробіть правильний вибір!

Перейти в каталог новин

Партнери

 • Zdorovi.ua
  Zdorovi.ua
  Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram