ПМГ–2024: як фінансуватиметься трансплантація

Як ми вже повідомляли, Уряд затвердив Програму медичних гарантій (ПМГ) на 2024 р. Серед нових пакетів — лікування дорослих та дітей методом трансплантації органів та лікування дорослих та дітей методом трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин. Перший пакет передбачає фінансування органної трансплантації, другий — покриття пересадок кісткового мозку.

Тож розповідаємо, як це відбуватиметься.

Фінансування і тарифи
Держава забезпечуватиме як лабораторний, так і післяопераційний супровід пацієнтів. Тож вони продовжать абсолютно безоплатно отримувати повний обсяг необхідної допомоги та втручань.

Для медичних закладів, які проводять пересадки анатомічних матеріалів, передбачено простий, зрозумілий та прозорий алгоритм переходу з пілотного проєкту МОЗ до ПМГ Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Усі надавачі послуг, які долучені до функціонування системи трансплантації зараз, законтрактуються НСЗУ та продовжать сталу роботу наступного року.

Усі операції з трансплантації будуть оплачені державою незалежно від їхньої кількості. Адже порівняно з 2023 р. Уряд збільшив на 16 млрд грн бюджет ПМГ. У 2024 р. він становитиме майже 159 млрд грн.

При цьому тарифи на пересадку органів не зміняться. Наразі визначена така вартість послуг:
пересадка легень — близько 2,6 млн грн;
трансплантація серця — понад 2 млн грн;
пересадка печінки — близько 1,5 млн грн;
трансплантація нирки — близько 800 тис. грн;
пересадка гемопоетичних стовбурових клітин — до 2,5 млн грн.

Пілотний проєкт МОЗ із пересадки органів, який діяв із 2019 р., довів свою ефективність, нагальність та стійкість. Навіть під час війни проведення надскладних операцій із трансплантації не зупинилося. Щобільше — галузь продовжила стрімкий розвиток. Усі ефективні механізми, які були напрацьовані в межах пілотного проєкту, діятимуть і після переходу на фінансування від НСЗУ. 
Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram