НСЗУ пропонує виділити в окремий пакет лікування та супровід пацієнтів з онкогематологічними хворобами

Згідно з даними даних Центру медичної статистики МОЗ, в Україні у 2019 році було виявлено 3 454 випадки злоякісних захворювань лімфатичної та кровотворної системи.

В Україні лімфому Ходжкіна щороку діагностують у близько 900 хворих. Усього на обліку перебуває близько 14 тисячі таких хворих. Цей показник є сталим - як у світі, так і в нашій країні. Інша картина щодо неходжкінської лімфоми, що нараховує 80 підтипів лімфом. Щороку в Україні діагностують понад 2 тисячі нових випадків таких видів лімфом. На обліку перебуває близько 14,5 тисяч хворих. Їхня кількість щороку зростає. Загалом, згідно з даними даних Центру медичної статистики МОЗ, в Україні у 2019 році було виявлено 3 454 випадки злоякісних захворювань лімфатичної та кровотворної системи.

Вчасне виявлення лімфоми та лікування збільшують шанси пацієнта на повне одужання. Ранніми симптомами захворювання є: безболісне збільшення лімфовузлів, нічна пітливість, різка втрата ваги, підвищення температури тіла, втомлюваність, кашель. При їх наявності слід звернутися, насамперед, до лікаря, з яким укладено декларацію. У випадку підозри на лімфому, він направить до медзакладу, в якому надають спеціалізовану медичну допомогу з діагностики та лікування онкологічних захворювань.

Очільник Національної служби здоров'я України Андрій Віленський:“Наступного року НСЗУ пропонує виділити в окремий пакет послуги з діагностики, лікування та супроводу пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями, у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах. Пакет включатиме основні послуги: діагностика онкогематологічних та гематологічних захворювань, проведення лабораторних досліджень та інструментальної діагностики, за необхідності зі знеболенням, медикаментозне лікування в амбулаторних та стаціонарних умовах, забезпечення лікарськими засобами відповідно до Національного переліку лікарських засобів, медичними виробами та витратними матеріалами в амбулаторних та стаціонарних умовах, медична допомога в умовах інтенсивної терапії, киснева підтримка, медреабілітацію в гострому періоді для запобігання ускладненням та забезпеченнядієтичним харчуванням в стаціонарі”.

Завідувачка науково-дослідного відділення хіміотерапії гемобластозів та ад'ювантних методів лікування НІР Ірина Крячок:“Лімфома Ходжкіна у більшості випадків виліковна. При першій стадії шанси на повне виліковування становить 90-95%, при третій-четвертій - 70-75%. Істотними чинникам ризику розвитку лімфоми є надмірна вага, зловживання алкоголем, тютюнопаління, малорухливий спосіб життя. Неходжкінську лімфому спричиняють, зокрема, вірусні інфекції - вірус гепатиту С, ВІЛ-інфекція. Доведено. що впливає й наявність Helicobacter pylori у шлунково-кишковому тракті. А лікування антибактеріальними препаратами Helicobacter pylori сприяє виліковуванню лімфоми на ранніх стадіях, коли вона ще не має розповсюдженого характеру.

Кожного року ми отримуємо новий препарат для лікування лімфоми. А це ще один крок для повного одужання таких пацієнтів. Ще 30-40 років діагноз “лімфома” був вироком. Хворі жили кілька років чи місяців. Зараз більшість хворих з лімфомою живуть десятки років або ж повністю одужують”.

Голова «Асоціації допомоги інвалідам та пацієнтам з ХЛПЗ” Валентина Юрчишин:“Нашу організацію створено 14 років тому. І весь цей час ми завжди поруч з пацієнтом, у якого діагностували лімфому. Завжди готові допомогти. Вони мають знати, вони не самотні. не покинуті. Наша асоціація надає психологічну, діагностичну, консультативну допомогу пацієнтам. Залучаємо лікарів різних фахів для проведення онлайн школи “Помічник пацієнта”. Розуміємо, коли пацієнт обізнаний, лікування і одужання пройде успішніше. Допомагаємо пацієнтам, які одужали або знаходяться в стані ремісії, щоб вона тривала якомога довше і привела до одужання. Щоб пацієнти повернулися до звичайного життя. Ми хочемо донести до пацієнтів - лімфома не вирок”.


Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram