Який вид раку найважче діагностувати

Як відзначають медики, рак підступний тим, що зазвичай проявляє себе на пізніх стадіях, і лікування в цьому випадку утруднено. У той же час, на ранніх стадіях він досить успішно лікується, і вся проблема в тому, щоб виявити хворобу якомога раніше.

Як зазначив ендокринолог, онколог, хірург Вадим Колосюк, є пухлини, які важче розпізнати на ранніх стадіях.

За його словами, пухлини діляться на дві групи — зовнішньої і прихованої локалізації. До прихованої відносяться ті, які практично неможливо діагностувати на ранніх етапах. Йдеться про рак легені, шлунка і товстої кишки.

Як правило, такі захворювання виявляють на пізніх стадіях, коли вже є якісь симптоми, зазначає лікар. Наприклад, пухлини легень діляться на центральні і периферичні, і другі зустрічаються рідше, проте при цьому вони легко діагностуються на звичайній флюорографії.

– А ось якщо говорити про центральні, то тут складніше, так як вони повзуть по великих бронхах і їх практично не видно при обстеженні, відповідно, діагностувати важко, — розповів медик.

Що стосується раку шлунка і кишки, то для них теж немає ранніх методів. Їх виявляють або випадково (рання стадія), або коли з’явилися характерні симптоми — болі, кров’янисті виділення, втрата ваги.

Пухлини зовнішньої локалізації виявляти простіше. Найпоширенішими називають рак молочної залози у жінок і простати у чоловіків.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram