Чи можна вакцинувати проти кору дітей з хронічними захворюваннями?


Батьки часто цікавляться, чи можна вакцинувати дітей з хронічними захворюваннями. У Міністерстві охорони здоров’я наголошують: якщо ваша дитина має хронічну хворобу та досі не отримала дві дози вакцини проти кору - не зволікайте, вакцинуйте її за першої можливості.

Дітей з хронічними хворобами треба вакцинувати насамперед, адже ускладнення внаслідок кору можуть бути важкими: у вигляді пневмонії, вушної інфекції, енцефаліту (запалення мозку) й навіть смерті.

Серед хронічних захворювань, які підвищують ризик зараження кором:

- бронхіальна астма;

- муковісцидоз;

- цукровий діабет;

- рак;

- будь-які інші хронічні стани, що призводять до ослаблення імунітету та роблять організм дитини сприйнятливими до інфекцій та їхніх потенційних ускладнень.

У ВООЗ наголошують, що вакцинація дітей проти кору із хронічними захворюваннями - ефективний та безпечний спосіб захисту від інфекції.

Які є протипокази для вакцинації проти кору?

Протипоказами для вакцинації проти кору є хвороби чи стани, які сильно пригнічують імунітет, наприклад, імунодефіцит внаслідок ВІЛ-інфекції, хімієтерапія чи прийом дитиною великих доз стероїдних гормонів. Але якщо дитина приймає невисокі дози препаратів хіміє- або гормонотерапії, якщо у неї не спостерігається суттєвого зниження імунітету, її можна і треба вакцинувати проти кору.

Обговоріть вакцинацію дитини, яка має захворювання, що пригнічують імунітет, чи приймає імуносупресивні ліки, з педіатром чи сімейним лікарем.

Нагадаємо, вакцину проти кору вводять двічі – в 1 рік та у 6 років. Якщо пропустили планове щеплення, потрібно наздогнати його якнайшвидше. У разі, якщо дитина віком від 6 років не має жодного щеплення проти кору, їй рекомендовано ввести дві дози з інтервалом понад місяць.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram