Як перевірити, чи має ваша дитина щеплення проти кору: три кроки


Трапляються ситуації, коли батьки не знають, чи має їхня дитина щеплення проти кору. Зараз - це не рідкість, адже багато людей втратили медичні документи через повномасштабну війну.

Якщо ви маєте сумніви, чи отримала ваша дитина захист від небезпечної хвороби, у МОЗ розповіли, як це перевірити.

Крок 1. Насамперед зверніться до сімейного лікаря чи педіатра й перевірте, чи є запис про щеплення в медичних документах. Цю інформацію вносять в:

 • "Історію розвитку дитини" (форма № 112/о);
 • "Карту профілактичних щеплень" (форма № 063/о);
 • "Карту імунізації" (форма № 063-1/о);
 • "Медична карта амбулаторного хворого" (форма № 025/о);
 • міжнародне свідоцтво про вакцинацію;
 • довідку про проведені щеплення.

Крок 2. Крім того, дані про щеплення могли внести в Електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ). Перевірити цю інформацію може лікар.

Якщо ви не пам’ятаєте, чи робили вам або дитині щеплення проти кору, а записи про це відсутні в медичних документах, можете зробити аналіз на наявність антитіл до захворювання – імуноглобулін G до збудника. Якщо виявлено антитіла, отже, дитина захищена від інфекції, вакцинація не потрібна.

Наявність антитіл може свідчити як про те, що дитина отримувала вакцину проти кору, так і про те, що вона набула імунітету внаслідок перенесеної хвороби.

Крок 3.У разі, якщо немає записів про щеплення проти кору в меддокументах чи в ЕСОЗ, не виявлено антитіл до кору, необхідно розпочати вакцинацію проти небезпечного захворювання спочатку. Зверніться до лікаря, який складе індивідуальний графік вакцинації для вашої дитини.

Як свідчать результати досліджень, введення додаткових доз вакцини безпечне для здоров’я. Про це йдеться й у рекомендаціях ВООЗ та Європейського центру з профілактики та контролю захворюваності.

Перейти в каталог новин

Партнери

 • Zdorovi.ua
  Zdorovi.ua
  Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram