Як стати донором ооцитів у Львові

Сучасні методи лікування безпліддя дозволяють використовувати ооцити іншої жінки під час екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). Щоб надати таку допомогу й отримати за це грошову винагороду, ви можете стати донором яйцеклітин у Львові. Розповідаємо, що необхідно для участі в програмі донації, що слід знати перед підписанням договору та які додаткові переваги ви отримаєте.

Донорство яйцеклітин

Мета процедури полягає в тому, щоб допомогти іншій жінці, чий організм не може виробляти власні яйцеклітини належної якості. Такі проблеми виникають через вроджені патології, захворювання, приймання ліків чи передчасне виснаження репродуктивної системи організму.

Але з потребою в донорстві яйцеклітин у Львові звертаються і з інших причин. Якщо жінка має спадкові захворювання генетичного характеру, хронічні інфекції чи інші патології, здатні вплинути на здоров’я майбутньої дитини, вона хоче мінімізувати ризики. Для цього також використовується донація ооцитів.

Показанням для використання такого методу також служать кілька невдалих спроб ЕКЗ у минулому. Якщо якість власних ооцитів у жінки не дозволяє їй самостійно зачати дитину, вона буде змушена звернутися по допомогу.

Вимоги до донора яйцеклітин

Звичайно, коли люди наважуються на такий крок, вони хочуть, щоб все пройшло ідеально. Тому до участі в програмі донації яйцеклітин допускаються тільки жінки, які можуть народити здорову дитину без спадкових захворювань і генетичних дефектів. Це зводить до мінімуму всі ризики й забезпечує щасливе життя сім’ї в майбутньому.

Для участі в програмі ви маєте відповідати наступним вимогам:

 • вік від 18 до 29 років, маса тіла до 80 кг, приємна зовнішність;
 • фізичне здоров’я — відсутність будь-яких захворювань, здатних перешкоджати участі в програмі донації;
 • відсутність шкідливих звичок, пов’язаних із вживанням алкоголю, тютюну та інших психоактивних речовин;
 • психічне здоров’я, підтверджене результатами обстеження;
 • відсутність спадкових захворювань будь-якого походження.

В Україні для участі в програмі донації яйцеклітин жінка повинна мати принаймні одну здорову дитину. В інших країнах правила можуть відрізнятися. Наприклад, у Словенії такі обмеження відсутні.

Ще одне важливе зауваження — в Україні жінка може стати донором ооцитів не більше 8 разів. В реальності це число може бути навіть меншим. Якщо донорство яйцеклітини буде загрожувати репродуктивному здоров’ю пацієнта, лікар обов’язково попередить про це. У такому разі повторно бути донором ооцитів неможливо. Але таке обмеження дозволить народити здорову дитину без жодних ризиків у майбутньому.

Як стати донором ооцитів?

Варто пам’ятати, що від правильності виконання процедури залежить ваше репродуктивне здоров’я. Операцію забору донорських яйцеклітин можна довірити лише досвідченому лікарю, який має відповідну підготовку. Тому найважливішим етапом участі у програмі донорства буде вибір клініки. Щоб стати донором яйцеклітин, варто підшукати перевірений медичний заклад. Обов’язково звертайте увагу на відгуки його пацієнтів.

Якщо вас цікавить донорство яйцеклітин у Львові, кращим варіантом буде звернення в громадську організацію «Донори за життя». Вона буде супроводжувати вас на всіх етапах донації ооцитів. Її спеціалісти підберуть клініку й лікарів, які відповідають всім вимогам. Вони також прослідкують, щоб ви отримали винагороду за донорство яйцеклітини в повному обсязі.

Щоб взяти участь у програмі, вам також необхідно буде підписати договір. У ньому прописуються всі права й обов’язки донорів ооцитів. Ви погоджуєтесь проходити медичні обстеження на вимогу клініки, приймати препарати, вчасно з’являтись на огляд і дотримуватися рекомендацій лікарів. Звичайно, заклад також бере на себе зобов’язання — дотримуватися чинних стандартів, мінімізувати ризики для здоров’я, надавати невідкладну допомогу за необхідності та зберігати конфіденційність особистої інформації.

Як проходить донація яйцеклітини?

Щоб стати донором яйцеклітин, спочатку необхідно пройти медичні обстеження. Вони мають підтвердити відсутність захворювань, нормальний стан репродуктивного здоров’я та відповідність іншим вимогам. Для визначення шкідливих звичок проводиться аналіз крові на психоактивні речовини. Зазвичай їх залишки вдається знайти протягом 7–60 днів після останнього приймання, тому обманути лікарів не вийде.

Якщо жінка готова стати донором, вона підписує договір і переходить до наступного етапу. Щоб отримати донорські яйцеклітини, необхідно штучно викликати стан суперовуляції. Приймання гормональних препаратів значно збільшує продуктивність фолікулів. Завдяки цьому кількість донорських ооцитів збільшується до кількох десятків проти звичайних кількох штук у жінки від 18 до 29 років. Якщо донорство яйцеклітини проводиться одночасно з ЕКЗ, процедура також передбачає синхронізацію менструальних циклів. Цього також вдається досягти шляхом введення лікарських засобів.

Для успішної стимуляції яєчників необхідно чітко дотримуватися протоколу, не допускаючи жодного відхилення. Жінці, яка вирішує стати донором, видається календар. У ньому відмічаються дати введення гормональних препаратів, приймання вітамінних добавок і відвідування лікаря. Якщо процедура йде за планом, за кілька днів спеціаліст призначає дату донації ооцитів.

Це малоінвазійна операція, яка виконується у спеціально підготовленому приміщенні. Зазвичай донація ооцитів відбувається під загальним наркозом, який мінімізує дискомфорт для пацієнта і дозволяє лікарю тримати все під контролем. Але процедуру можуть проводити й під місцевим знеболенням. Спеціаліст здійснює прокол через піхву. Він вводить пункційну голку у фолікули та забирає рідину, яка містить у собі здорові репродуктивні клітини.

Грошова компенсація

Хоча більшість донорів ооцитів погоджується на операцію через бажання допомогти іншій сім’ї у створенні нового життя, матеріальна допомога також служить для них гарною мотивацією. Наразі донорство яйцеклітини може принести вам до 1000 євро за процедуру. І це ще не все! Вирішивши стати донором, ви також отримуєте компенсацію додаткових витрат:

 • транспортних — на проїзд з іншого міста;
 • медичних — на огляд, аналізи й дослідження, які коштують в інших клініках десятки тисяч гривень. Ви можете користуватися їх результатами без обмежень, навіть якщо донація ооцитів буде скасована з певної причини.

Варто також пам’ятати, що здорова жінка може бути донором неодноразово. Протягом репродуктивного періоду їй дозволяється звертатися по таку послугу до восьми разів. Це також збільшує потенційну суму винагороди.

Висновок

Донація яйцеклітин — безпечна медична процедура, яка стала дуже популярною завдяки розвитку сучасних репродуктивних технологій. Насамперед вона дозволяє вам виконати важливу місію — допомогти іншій жінці стати матір’ю, якщо її організм не може самостійно виробляти здорові ооцити. Але мотивацією для багатьох людей стає й грошова допомога, яка сягає 1000 євро за операцію.

Якщо вам цікаво, як стати донором у Львові та в Україні, краще за все звернутися до громадської організації «Донори за життя». Її спеціалісти нададуть всю необхідну підтримку. Вони простежать, щоб процедура була швидкою, безпечною та конфіденційною. Співробітництво з ними також гарантує отримання винагород після успішної донації.

Правильно вибравши клініку, ви отримуєте повний спектр медичних послуг. Вони включають підготовку організму до процедури, забір біологічного матеріалу та консультації з правильної реабілітації. Останній момент дуже важливий, адже від нього буде залежати відновлення репродуктивного здоров’я та можливість народження дитини в майбутньому.

Перейти в каталог новин

Партнери

 • Zdorovi.ua
  Zdorovi.ua
  Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram