Всесвітньому дню донора крові 20 років: дякуємо донорам!

Проведення Всесвітнього дня донора крові – чудовий привід висловити вдячність донорам за їхні багаторічні рятівні донації. За весь період повномасштабної війни Україна не імпортувала жодної дози крові. Нам вдалося ⁠забезпечити себе самостійно, саме завдяки донорству та свідомим українцям.

Міністерство охорони здоровʼя висловлює вдячність за невтомну працю працівникам центрів крові, адже з початком повномасштабного вторгнення центри функціонували в цілодобовому режимі, щоб попри складність логістики, велику кількість поранених та постійні обстріли продовжувати забезпечувати всю Україну донорською кров’ю.

У Всесвітній день донора крові у НДСЛ «Охматдит» працівники міністерств і відомств здавали кров. Потужності цього центру крові дозволяють прийняти протягом дня 40 донорів. Після анонсування заходу графік кровоздачі був заповнений лише за кілька годин. Медики обстежили потенційних донорів і 36 з них дозволили здати кров. Це означає, що до запасів додалося 16 літрів крові, які дадуть змогу надати необхідну медичну допомогу майже півсотні пацієнтів.

Серед донорів був і перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров. У спілкуванні з журналістами він розповів, що здає кров вже багато років поспіль і робить по кілька донацій на рік. Бо, як лікар-анестезіолог за фахом, добре знає як донорська кров буквально повертає людей до життя. А як чиновник — наскільки важливо у час війни утримати систему крові в країні на належному рівні.

«Міністерство докладає зусиль, аби система крові працювала стало і надійно: з початку вторгнення Україна не імпортувала жодного літра донорської крові. Ми постійно підтримуємо контакт з медиками на передовій, аналізуємо ситуацію і реагуємо на виклики війни. Приміром, ми ініціювали законодавчі зміни, аби дозволити переливання крові біля лінії фронту бойовими медиками. Водночас ми перебудовуємо українське законодавство у цій сфері до європейських вимог. Тобто, забезпечуючи системі крові стабільність, ми розбудовуємо її з урахуванням нашого європейського майбутнього», — зазначив перший заступник міністра охорони здоровʼя Сергій Дубров.

«А ще разом з МОЗ ми розробляємо унікальну електронну інформаційну систему — вона обʼєднує інформацію про потреби всіх учасників системи крові, починаючи від лікарень і госпіталів до центрів крові. Але і для її успішного функціонування важливе саме регулярне донорство — і ми закликаємо українців, які вже хоч раз здавали кров, робити це 3-4 рази на рік. Тим більше, що саме регулярне донорство допомагає постійно моніторити стан свого здоров’я», — зазначив генеральний директор СДУ «Український центр трансплант-координації».

Під час брифінгу для журналістів також презентували соціальний ролик за участі Марічки Падалко. У ньому відома телеведуча закликала долучати до донорства своїх друзів. Адже один донор може врятувати три життя, а два донори — вдвічі більше.

Сьогодні і кожного дня ми дякуємо кожному донору України. Ви допомагаєте медикам рятувати життя.

Однак важливо пам’ятати, що запаси крові потребують постійного поповнення, тому донація має стати корисною звичкою. Тож запрошуємо українців ставати донорами!

Найкращий спосіб долучитися до донорства — зв’язатися з центром крові у своєму регіоні і дізнатися про його потреби. Список центрів крові: https://utcc.gov.ua/tsentry-krovi/.

Детальніше про донорство крові, обов’язки та права донорів: https://utcc.gov.ua/blooddonor/.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram