Невакцинованих дітей можуть не допустити до школи

Згідно з законодавством України, відві­дувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень, або у дитини наявні медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»). Колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватися з медичних причин.

Відповідальність покладено на місцеву владу

Про це Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України і Міністерство освіти і науки України нагадали головам обласних та Київської міської державних адміністрацій офіційним листом, в якому просять взяти під особистий контроль організацію заходів, спрямованих на запобігання захворюванню населення на інфекційні хвороби, яким можна запобігти шляхом імунопрофілактики.

Що робити дітям, в яких є протипоказання до вакцинації

Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря-педіатра та інших лікарів-спеціалістів. Рішення про допуск цих дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.

Лікарсько-консультативна комісія може прийняти рішення щодо заборони відвідування дитиною без профілактичних щеп­лень навчального закладу, наприклад — у разі ускладнення епідемічної ситуації. У таких випадках питання щодо форм здобуття освіти цими дітьми вирішують місцеві органи освіти.

Чому дітям важливо одержати щеплення за календарем

У МОЗ України вважають, що на сьогодні в Україні спостерігається нестійка епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб, а захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру. З початком навчального року ризик захворіти на ці інфекції підвищується, тому дуже важливо, щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень.

До 6 років діти повинні отримати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

У МОЗ України запевняють, що на сьогодні в Україні є достатня кількість ефективних, якісних, безпечних та прекваліфікованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я вакцин, щоб охопити щепленнями всі вікові групи, які цього потребують.

Якщо дитина пропустила вакцинацію за календарем, у МОЗ України пропонують негайно звернутися до педіатра чи сімейного лікаря, щоб надолужити пропущені щеплення.

Які медичні довідки потрібні дитині для відвідування школи

У профільному міністерстві нагадують, що перед початком навчального року всі діти мають пройти профілактичний огляд. Педіатр чи сімейний лікар видає необхідну для школи довідку (форма № 086-1/о), в якій, зокрема, зазначається група для занять фізичною культурою. Крім того, потрібно оновити Карту профілактичних щеплень (довідка форми № 063/о), якщо дитина одержала нові щеплення.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram