Зменшення ризиків для здоров’я курців: чи це можливо?

КИЇВ, 29 листопада 2018 року. Як мінімізувати негативний вплив сигарет на здоров'я людини? Чи альтернативні засоби споживання тютюну є менш ризиковими для здоров'я курців? Що радить міжнародний досвід? Про це йшла мова під час круглого столу в прес-центрі ЛІГИ.

Науковий співробітник Національного наукового центру "Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска" Національної академії медичних наук України Ольга Срібна представила презентацію, що стосується даної тематики.

«На сьогодні альтернативні системи доставки нікотину позиціонуються в проекції стратегії зменшення шкоди. Позиціонуються як продукти, які можуть мати менший вплив на здоров'я, ніж традиційне куріння. Тому що, перш за все, виключається такий шкідливий акт, як горіння », - сказала вона.

Ольга Срібна додала, що альтернативної продукти доставки нікотину повністю відповідають концепції зниженого ризику. «Порівнюючи з традиційним курінням, вони мають менший вплив на серцево-судинну систему, стримують прогресування або розвиток серцево-судинних захворювань», - констатувала вона.

За її словами, курцям в даному випадку пропонується альтернатива. «Вони можуть поєднувати використання традиційної сигарети з якимось іншим способом відмови від куріння», - сказала вона, додавши, що якщо людина переходить від куріння 25 - 30 сигарет на добу до 5 -6, це вже є зменшенням ризику шкоди для його здоров'я .

Юрій Кондрацкий з Національного інституту раку підкреслив, що будь-яке куріння є шкідливим для людини. «Тому що 80% ракових захворювань так чи інакше пов'язані з курінням», - нагадав він.

Разом з тим, методи так званого «електронного куріння» фактично на 90% знижують вміст токсичних речовин. «І, відповідно, ми очікуємо зниження захворюваності», - сказав він.

Однак оцінка позитивних ефектів від використання електронних пристроїв вимагає часу. «Ми повинні розуміти, що онкологічні захворювання розвиваються не за дві хвилини. І якщо ви курець, можете очікувати раку легенів через 10-30 років. Відповідно, оцінити ефект позитивний від використання альтернативних систем ми зможемо тільки через цей період », - підсумував він.

У свою чергу в. о. голови Наукового центру превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя Міністерства охорони здоров'я України Анатолій Строй зазначив, що на даний момент відсутнє будь-яке технічне регулювання вимірювання рівня шкідливих речовин і їхнього впливу на здоров’я.

Мова йде не тільки про традиційні сигарети, а й альтернативні системи доставки нікотину. За словами Анатолія Строя, на сьогоднішній день, в Україні вже є інструментарій, що дозволяє контролювати вміст токсичних речовин. «Однак хочу підкреслити, що відсутні регламенти», - підкреслив він.

Також Анатолій Строй нагадав, що в міжнародному науковому співтоваристві все ще йдуть дискусії щодо оцінки ризиків шкоди за даним видом продукції.

Разом з тим, за словами Анатолія Строя, є приклад використання електронних засобів доставки нікотину в медичній практиці, зокрема у Великій Британії, де ці засоби офіційно є частиною терапії.

«Відомо, що Великобританія офіційно перейшла на підхід надання допомоги тим, хто хоче покинути курити. Тобто, курець може офіційно звернутися до лікаря і в залежності від стану здоров’я пацієнта, лікар визначить спосіб, який допоможе курцеві позбутися своєї звички, в тому числі, для надання такої допомоги дозволено використання електронних засобів доставки нікотину », - підсумував він.


Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram