Головний винуватець запалення в кишечнику, яке провокує рак

Вчені Каліфорнійського університету знайшли основну причину виникнення запальних захворювань кишечника (ВЗК).

Йдеться про пошкоджені клітини імунної системи, атаковані так званими Т-кілерами. У звичайному стані вони допомагають організму, знищуючи клітини, пошкоджені паразитами. Запальні процеси запускаються, коли надактивний імунітет починає атакувати нешкідливі бактерії.

Найпоширенішими ВЗК є виразковий коліт і хвороба Крона. Хвороба Крона-хронічне захворювання, при якому відбувається гранулематозне запалення, що вражає будь-яку частину шлунково-кишкового тракту. Виразковий коліт – хронічне запальне захворювання товстого кишечника, при якому уражається пряма кишка.

Симптоми ВЗК: спазми і біль в животі, пронос з кров’ю, блідо-сірий наліт на язиці, лихоманка, труднощі при дефекації, втрата апетиту і ваги, анемія.

В останні десятиліття в Росії, як і в усьому світі, спостерігається неухильне зростання захворюваності ВЗК, відзначають медики.

Медики поки точно не знають, в чому конкретно полягає причина ВЗК. Однак відомо, що зміна раціону в бік правильного харчування може сприяти полегшенню симптомів у пацієнтів з виразковим колітом і зменшити запалення при хворобі Крона. Крім того, помічено зв’язок куріння зі збільшенням числа і тяжкості загострень хвороби Крона.

Раніше онколог-хірург Іван Карасьов назвав причиною раку в 95% випадків саме хронічне запалення.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram