МОЗ затвердило перелік препаратів для лікування онкологічних хвороб

Міністерство охорони здоров’я України затвердило номенклатури лікарських засобів, що будуть централізовано закуповуватись у 2021 році для лікування дорослих з онкологічними та онкогематологічними захворюваннями. Про це під час брифінгу повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“До переліку 67 лікарських засобів ми додали ще 9 нових позицій, які є більш ефективними в лікуванні. Це лікарські засоби другої та третьої лінії, які використовуються при лікуванні раку молочної залози або пацієнтів з раком крові, при мієломі, пухлинах головного мозку. Під час розширення цього списку ми взяли до уваги близько тридцяти пропозицій провідних українських онкологів та державних медичних експертів”, — зазначив очільник МОЗ.

Додані лікарські засоби мають статус генериків, тобто зареєстровані та виробляються принаймні двома різними виробниками. Це важливо під час процесу закупівель препаратів, оскільки забезпечує конкуренцію на ринку фармпрепаратів і, відповідно, кращі ціни та економію державних коштів.

В Україні щороку приблизно 80 тисяч людей помирає від онкологічних захворювань. Ці захворювання знаходяться на другому місці після серцево-судинних за причиною смерті в Україні.

Нагадаємо, минулого тижня за ініціативою Міністерства охорони здоров’я Кабінет Міністрів України вніс зміни до переліку лікарських засобів, вартість яких повністю або частково відшкодовується за Програмою “Доступні ліки”, додавши три нових препарати.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram