Показники охоплення щепленнями проти дифтерії та правця, а також проти кору, паротиту і краснухи нижчі за минулорічні – Ігор Кузін

Охоплення обовʼязковими щепленнями не досягають рекомендованого рівня серед дітей до 16 років. Зокрема, йдеться про щеплення проти дифтерії та правця, які необхідно повторити у віці 6 та 16 років, та другу вакцинацію для дітей проти кору, паротиту та краснухи у віці 6 років. Ці щеплення передбачені Календарем профілактичних щеплень та є безоплатними.

Наразі найменше щеплень у 16 років проти дифтерії та правця отримали діти у Львівській, Вінницькій, Одеській областях. Щодо щеплень проти кору, паротиту та краснухи низькі рівні охоплення у Чернівецькій, Одеській, Чернігівській та Львівській областях серед дітей у віці 1 та 6 років. Схожа ситуація і з вакцинацією проти поліомієліту.

«На сьогодні лікарні та пункти щеплення на рівні кожної області забезпечені необхідними вакцинами і попри воєнні виклики дефіциту чи відсутності необхідних вакцин, які гарантовані державою та безоплатні для українців, – немає. Однак, охоплення профілактичними щепленнями дітей не досягають рекомендованого рівня (48% від річного плану станом на кінець липня. — Ред.). Це питання індивідуального імунного захисту, епідемічної безпеки держави та безпеки наших дітей, тому звертаю особливу увагу батьків, перевірте вакцинальний статус та надолужте пропущені щеплення. Особливо напередодні навчально року», — зазначив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін під час апаратної наради у МОЗ.

Зокрема, поліомієліт та кір легко передаються. Від цих інфекційних хвороб не існує ліків, вакцинація залишається основним і єдиним ефективним способом профілактики. Вакцини допомагають створити імунітет людини та захист від захворювання або значно послаблюють тяжкість його перебігу.

Серед профілактичних щеплень, рекомендованих та забезпечених державою, дитина має отримати щеплення проти таких захворювань, як туберкульоз, гепатит В, кір, епідемічний паротит, краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт та хіб-інфекція. Перевірити вакцинальний статус дитини можна у сімейного лікаря та пройти вакцинацію у свого лікаря чи у пункті щеплення.

Нагадаємо, наразі в Україні триває загальнонаціональна кампанія з «наздоганяючої вакцинації» проти кору для дітей, які внаслідок зміни місця проживання, тимчасового виїзду за кордон чи інших обставин пропустили планові щеплення. Окрім вакцинації у кабінеті сімейного лікаря отримати щеплення можна у пункті щеплень. Також можна записатись на щеплення до мобільних вакцинальних бригад, які проводять виїзні сесії у віддалених населених пунктах областей.

Крім того, понад 12 млн українців досі не зробили перше бустерне щеплення проти COVID-19. Наразі для формування імунітету рекомендовано отримати 4 щеплення. Загальний рівень охоплення щепленнями серед населення залишається нижчим за 70% серед загального населення та 30% – серед українців, старших за 60 років.
Разом із тим в Україні в наявності більше ніж 7 млн доз вакцини, які є безоплатними. Отримати щеплення можна у пунктах щеплень та кабінеті сімейного лікаря.Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram