6 ознак шизофренії, про які потрібно знати

Часто симптоми цієї хвороби починають проявлятися між 15 і 30 роками, але спочатку їх легко переплутати з підлітковою кризою або просто складним характером.

Чим раніше вичислити хворобу, тим більше шансів зберегти повноцінне життя. Розповідаємо, з якими симптомами варто звернутися до лікаря.

1. Одержимість надприродним

Хтось несподівано і пристрасно захопився релігією, містикою або езотерикою? Можливо, він просто намагається примирити уяву з реальністю, хоч якось пояснити собі те, що відбувається.

Спочатку хворий може тільки злегка відсторонитися від реального життя, але з часом можливо повне занурення в маячні ідеї. Якщо людина розповідає про те, що нею керують невідомі сили з допомогою променів, радіації або чаклунства, це дуже тривожний симптом.

2. Байдужість

Часто шизофренія починається з “чуттєвої тупості”. Хворий перестає відчувати емоції навіть до найближчих людей: батьків, партнера, дітей. З’являється безпричинна злість, роздратування, агресія. У той же час людина продовжує спокійно і адекватно спілкуватися з людьми, відносини з якими не вимагають духовної близькості: колегами, приятелями, сусідами.

Поступово він може почати пропускати навчання, роботу, сімейні свята. Втратити інтерес до хобі, смачної їжі і навіть до свого зовнішнього вигляду. Хворий перестає митися, голитися, прати одяг – його більше нічого не хвилює.

3. Галюцинації

У 70% шизофреніків бувають слухові галюцинації – ті самі голоси в голові. Іноді такі порушення можуть призвести до плутаних думок, проблем з концентрацією, провалів у пам’яті. Хворому навіть може здатися, що його думки йому не належать. Що їх йому вселили з допомогою чаклунства або секретних технологій.

4. Безсоння

Шизофреніки постійно напружені: вони нікому не довіряють і весь час відчувають загрозу. Людина з таким розладом може відчувати, що все навколо створено спеціально для неї. Скрізь знаки і таємні послання. Навіть перехожі – не справжні, а просто розігрують сцену. І за всім потрібно стежити, тому хворому не до сну.

5. Дереалізація і деперсоналізація

У людини з шизофренію порушується сприйняття себе та навколишньої дійсності. Весь світ здається нереальним, як уві сні. На початковій стадії хворий може і сам розуміти, що з ним відбувається щось дивне.

6. Дивні рухи

Занадто активна міміка, посмикування кутиків рота, рук і ніг, уповільнене моргання – все це може видавати шизофренію. Але тут потрібно розуміти, що незвичайна міміка може бути у людини з народження – і тут немає ознак хвороби. Важливі лише ті випадки, в яких вона з’явилася раптово.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram