Надання екстреної медичної допомоги буде оплачуватися за єдиним тарифом

Тариф на надання екстреної медичної допомоги буде єдиний для всіх і не буде залежати від регіону, де мешкає пацієнт.

У всіх регіонах країни на надання екстреної медичної допомоги буде встановлено єдиний тариф - це кошти, що надійдуть від НСЗУ на рахунки Центрів екстреної медичної допомоги.

Про це заявила т.в.о.голови НСЗУ Оксана Мовчан на брифінгу у Києві.

“Раніше тарифи затверджувала місцева влада. Ми бачимо, що фінансування екстреної медичної допомоги мало значні відмінності між регіонами. Були різні умови для роботи та оплати праці медичних працівників, надання медичної допомоги відрізнялося й для пацієнта. Зараз тариф є єдиний. Він обрахований на готовність надати допомогу одній особі, зареєстрованій в області або місті Києві. Це кошти, що надійдуть напряму від НСЗУ на рахунок Центру екстреної медицини. Керівник закладу зможе самостійно розпоряджатися цими коштами. Зокрема, керівник матиме змогу направляти отримані від НСЗУ гроші на розвиток закладу, відповідно до колективного договору, встановлювати тарифи, призначати премії працівникам тощо, - сказала Оксана Мовчан.

За її словами, усі Центри екстреної допомоги мають бути підключені до єдиноїінформаційно-аналітичної системи "Централь-103" до кінця 2020 року. Завдяки цьому ми будемо мати достовірну статистику щодо кількості звернень та виїздів, часу доїзду, кількості госпіталізацій. Ця система вплине на точність та швидкість реагування”, - зазначила Оксана Мовчан.

Директор Департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко підкреслила, що надання екстреної медичної допомоги буде безоплатною для усіх українців.

«Екстрена медична допомога буде надана будь-якому пацієнту, незалежно від того, має він укладену з лікарем декларацію чи ні. Якщо ви у тяжкому стані і викликали «швидку», у вас точно не запитуватимуть, чи є у вас декларація. Для цього виду медичної допомоги це не має значення. Вам нададуть допомогу у будь-якому разі.

Ми перебудовуємо маршрут пацієнта, тож, наприклад, при інфаркті пацієнта транспортують у той заклад, де точно можуть зробити стентування, пацієнт з інсультом потрапить до закладу, де йому зможуть провести тромболізис або тромбоекстракцію. Це - дуже важлива зміна. Бо досі пацієнта з інфарктом чи інсультом часто доправляли у лікарні, які не мали фахівців та необхідного медобладнання» - сказала Тетяна Бойко.

Вона закликала українців бути відповідальними та звертатися по допомогу до «екстренки» лише у станах, які критично загрожують здоров'ю чи життю.

«Якщо у вас, наприклад, невисока температура - звертайтеся до свого сімейного лікаря. Завжди пам'ятайте, можливо, у цей час «швидкої» потребує людина з інфарктом чи та, що потрапила у ДТП», - зазначила Тетяна Бойко.

Довідка.Кошти, які отримають Центри екстреної медичної допомоги, розраховувались відповідно до кількості зареєстрованого населення в областях і місті Київ. Однак, екстрена медична допомога надається за принципом екстериторіальності. Тобто, якщо особа мешкає у Житомирській області, але по справах чи на відпочинку перебуває, наприклад, у Львівській, то за потреби до такого пацієнта «швидка» теж приїде і надасть допомогу безоплатно.

На фінансування від НСЗУ заклади переходять із 1 квітня, таким чином, важливо розуміти, що фінансування від Національної служби здоров'я України розраховане на 9 місяців 2020 року.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram