У лікуванні інсультів на першому місці має бути якість медичних послуг

У 2023 році тариф за лікування гострого мозкового інсульту, який виплачує медичним закладам Національна служба здоров’я, становить від 15 до 131 тисячі гривень, залежно від обсягу наданої допомоги. Однак не всі лікарні ефективно розподіляють ці кошти для лікування пацієнтів.

Міністерство охорони здоров’я разом з НСЗУ провели моніторинг якості, кількості та структури медичних послуг, які надають хворим на інсульт лікарні, законтрактовані НСЗУ за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті». На сьогодні таких медичних закладів — 229.

«Зростання кількості серцево-судинних хвороб — проблема не лише України, а і всього світу. У нас проблематика посилюється повномасштабною війною, що триває. Наслідки будуть з нами не один рік. Міністерство охорони здоров’я працює над тим, аби якість надання медичної допомоги ставала кращою. Останні тижні розбираємося з тим, як надається меддопомога у разі інсульту в кожній області, які є проблемні питання та як їх швидко вирішити. За останні 2,5 року ми маємо чималі успіхи в частині покращення діагностики. Все частіше використовуються високотехнологічні методи лікування. Медичні заклади оснащені найсучаснішим обладнанням. Оптимізуються маршрути пацієнтів. Однак дуже важливою є і робота на місцях — безпосередньо в лікарнях. Саме ефективна взаємодія всіх залучених до медичної системи сторін дозволить активніше рухатися вперед та досягати ключового показника: якісної, доступної та безоплатної медичної допомоги для українських пацієнтів», — зазначає Віктор Ляшко.

Міністр звернув увагу на необхідність коректного транспортування пацієнта до медичного закладу, законтрактованого на «інсультний пакет» для надання якісної медичної допомоги. Ситуація, коли пацієнта залишають у лікарні, в якій відсутні необхідні лікарські засоби або високотехнологічне обладнання для діагностики та лікування, є неприпустимою.

Саме питання міжгоспітальних перевезень з урахуванням маршруту пацієнта має стати визначальним фактором для формування робочої інсультної мережі. Наразі Міністерство охорони здоров’я вже напрацювало принципи для розробки оптимальних маршрутів пацієнта з гострим мозковим інсультом, за якими визначений найбільший проміжок часу, протягом якого терапевтичні заходи будуть мати найвищий ефект («терапевтичне вікно»). Також оптимізація маршрутів має на меті суттєво знизити летальність у разі ішемічного та геморагічного типах інсультів.

Міністерство також продовжить наради з департаментами охорони здоров’я усіх областей щодо закупівель тромболітичних лікарських засобів та їх коректного розподілу, своєчасного здійснення діагностичних заходів та ендоваскулярного втручання.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив, що реалізація проєктів з профілактики інсультів є одним з пріоритетних завдань центрів контролю та профілактики хвороб.


Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram