Вертебрологія. Діагностика в медцентрі НEALTHY&НAPPY

Вертебрологія представляє собою галузь медицини, що спеціалізується на вивченні та лікуванні захворювань хребта та спинного мозку. Ця галузь набула великого значення, оскільки проблеми з хребтом можуть викликати різні симптоми та впливати на загальний стан організму, погіршуючи якість життя людини. Для успішного лікування важливо вчасно та точно визначити причину та обсяг проблем. У цьому контексті діагностика в вертебрології використовує різні методи та техніки для точного встановлення діагнозу та розробки оптимального плану лікування.

Клінічний огляд та анамнез

Перший етап діагностики у вертебрології включає збір анамнезу та проведення фізичного огляду. Лікар докладно допитує пацієнта та оцінює його симптоми, спостерігає за рухами та позами, проводить різні тести для виявлення можливих проблем з хребтом.

Скарги пацієнта можуть включати:

  • Біль різної інтенсивності в області хребта;
  • Деформації хребта (сколіоз, порушення постави, ходи);
  • Різні дисфункції організму (болі в серці, головні болі, дисфункції ШКТ та інші).

Методи діагностики: рентгенографія і КТ

Серед найпоширеніших методів діагностики у вертебрології є рентгенографія та комп'ютерна томографія. Рентгенографія надає можливість отримати зображення кісток хребта, дозволяє оцінити стан суглобів та довкільних тканин, і виявляти такі проблеми, як остеоартроз чи переломи.

Комп'ютерна томографія, у свою чергу, надає деталізовані зображення внутрішньої структури хребта, виявляє проблеми, такі як кили диску чи стиснення нервів.

Методи діагностики: МРТ

Магнітно-резонансна томографія є ще одним важливим методом діагностики в вертебрології. Вона дозволяє отримати деталізовані зображення м'яких тканин, включаючи міжхребцеві диски, простір між хребцями, м'язи та зв'язки. МРТ особливо корисна для виявлення гриж дисків, пухлин, запалення та інших патологій.

Електроміографія (EMG) та реографія

EMG визначає електричну активність м'язів пацієнта, а реографія вимірює електричну провідність тканин для виявлення порушень нервово-м'язової взаємодії.

У складних випадках може знадобитися консультація інших спеціалістів, таких як неврологи чи хірурги, для отримання більш детальної інформації та розробки комплексного плану лікування.

Діагностика та терапія захворювань хребта вимагають комплексного підходу та використання різноманітних методів. Розвиток вертебрології та нові технології дозволяють лікарям успішно надавати допомогу пацієнтам, покращуючи їхню якість життя та сприяючи поверненню до активного способу життя.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram